Ökonoomne eluviis

Ökonoomsus ja ratsionaalsus ei tähenda kokkuhoidu vähekvaliteetseid ehitusmaterjale kasutades, vaid hästi läbimõeldud eramu projekt, tehnoloogilised konstruktsioonid ja lihtne ehitamise meetod on lubanud viia maja maksumuse tunduvalt allapoole seni pakutavatest hindadest. Uusimad uurimused materjalivalikute vallas võimaldavad ehitada hingava ja väga energiasäästliku maja. Seejuures ei kannata soodsa hinna juures funktsionaalsus ega kvaliteet.

EKO Legend, EKO Legend II

  • Külgvälisseinte kõrgendus 1,2 m ulatuses katusekorrusel tagab võrdse põrandapinna esimese korrusega. Ühekordse maja hind sama tehnoloogiaga on tunduvalt kallim kui EKO maja hind.
  • Katusekorrusega EKO vajalik arvestuslik küttevõimsus on 30 % väiksem ühekordse maja keskmisest küttevõimsusest.
  • Väike vundamendi plaan vöimaldab maja paigaldada ka väiksemale, näiteks 600 m² krundile.
  • Väiksemaid tööajakulusid nõudev ehitusmeetod võimaldab ehitada minimaalse arvu töötajatega, mis tagab ehitusprotsessi madalama hinna.
  • Majakarbi üldproportsioonid on muutumatud, mis võimaldab ehitada eramuid odavamalt konstruktsioonielementide projekteerimis-, juurutamis- ja väljaõppekulutusi kokku hoides. Vastavalt siseplaneeringu vajadustele (siseseinad on mittekandvad, mis annab vöimaluse siseplaneeringut muuta) ja maja asetusele ilmakaarte suhtes, võib akende paiknemist ja suurust valida. Välisvoodrilaua viimistlemiseks olev lai värvuste valik ja erinevad arhitektuursed lisad (auto varjualused, terrassid, dekoratiivsed elemendid katustel jpm.) võimaldavad komplekteerida eramuid omanäoliselt erinevaks teistest majadest.