Üldpind m2: 150
Korruseid: 2
Tubade arv: 4
Pesuruume 1
WC: 2
Saunavalmidus: 1
Terrasse: 1
Rõdusid: 1
Auto varjualune: 1

PAKETT A: * €

PAKETT B: 97 760 €

PAKETT C: 123 512 €

PAKETT D: 159 030 €

* Valmistatakse ainult kokkuleppel

EKO IP150

SELETUSKIRI

1. SIHTGRUPP

EKO IP 150 projekteerimisel on esmase sihtgrupina silmas peetud tüüpilist kahelapselist eesti perekonda.
Saja viiekümne ruutmeetrilisele kasulikule pinnale mahub ka tuba vanavanemale või külalisele. Lihtne on vajadusel ka üks tuba kujundada töökabinetiks.
Lühendi IP valimisel on autor silmas pidanud kujundlikku väljendit “intelligentne pereelamu”. Juhuslik ei ole ka kõlaline sarnasus lühendile IT (infotehnoloogia), sest EKO IP 150 elamu ongi infotehnoloogilise ajastu perekonna sobilik elamiskoht.
Projekteerimisel oleme teinud intelligentseid valikuid, eeldades et intelligentne majaehitaja tahab eelkõige olla ja alles seejärel näida. Näida Intelligentse Persoonina. Iga kulutatud krooni eest peab majaostja saama tegelikku tarbimisväärtust. Ei ole unustatud ka antiikset Vitruviuse loosungit firmitas-utilitas-venustas (vastupidavus-otstarbekus-ilu). Need on väärtused, mis võimenduvad just nende koosmõjus.
Kandeseinad paiknevad nii, et pere vajaduste muutudes on kergvaheseinu hõlpus ümber paigutada. Selgelt on eristatud avatud planeeringuga ühisruumide pool ja eraldust pakkuv privaatpool. Magamistubade tiiba saab hõlpsasti pikendada ja tüüplahendusest ühe toa ära jätta, kuna sanitaarruumide paigutamisel on nendele variantidele juba mõeldud.
Väljanägemiselt järgib arhitektuur põhjamaist traditsiooni.

2. KRUNDIVALIK

Elamu EKO IP 150 on võimalik paigutada igasuguse orientatsiooniga kruntidele. Eeldame, et tänava poole sobivad autovarikatuse külg ja elutoa külg ning elutuba peab saama õhtuvalgust igal juhul. Alljärgnevalt valikud igasugustele kruntidele.

A. Krunt, kus tänav jääb elamust põhja.
A.1 Autod sõidavad varikatuse alla otse ja elutoa pikk külg avaneb õhtusse. Privaatruumid on tagaaia poole lõunasse. Ideaalne krunt!
A.2 Elutoa pikk külg tänava poole põhja ja autod sõidavad tänava poolt vaadates krundi paremast äärest varikatuse alla. Hommikuvalgust saab elutuba köögipoolsest otsast ja õhtuvalgust privaatruumide poolsest otsast. Privaatruumid on hommiku poole. Vähem õhtuvalgust, vähem privaatsust, pikem autotee, kuid privaatsem majandushoov, kui variandis A1!

B. Krunt, kus tänav jääb elamust itta.
B.1 Autod sõidavad varikatuse alla otse ja elutoa pikk külg avaneb lõunasse. Privaatruumid on tagaaia poole. Ideaalne krunt!
B.2 Elutoa pikk külg tänava poole ja autod sõidavad tänava poolt vaadates krundi paremast äärest varikatuse alla. Keskpäevavalgust saab elutuba otsaaknast. Privaatruumid on lõunavalguse poole. Elutoas vähem õhtuvalgust, vähem privaatsust, pikem autotee, kuid privaatsem majandushoov ja palju õhtuvalgust privaatruumides. Hea krunt!

C. Krunt, kus tänav jääb elamust lõunasse.
C.1 Autod sõidavad varikatuse alla otse ja elutoa pikk külg avaneb õhtusse. Privaatruumid on tagaaia poole põhja. Hea krunt!
C.2 Elutoa pikk külg tänava poole ja autod sõidavad tänava poolt vaadates krundi paremast äärest varikatuse alla. Õhtuvalgust saab elutuba otsaaknast. Privaatruumid on õhtuvalguse poole. Hea krunt!

D.Krunt, kus tänav jääb elamust läände.
D.1 Kasutatakse peegelpildis plaanilahendust. Autod sõidavad varikatuse alla otse ja elutoa pikk külg avaneb lõunasse. Privaatruumid on tagaaia poole õhtusse. Hea krunt!
D.2 Elutoa pikk külg tänava poole läände ja autod sõidavad tänava poolt vaadates krundi paremast äärest varikatuse alla. Keskpäevavalgust saab elutuba otsaaknast ja õhtuvalgust saab elutuba teise korruse basiilikaakna kaudu. Privaatruumid on põhja poole. Normaalne krunt!

3. PLAANILAHENDUS

Kuna elutoal on kolm välisseina, siis on võimalik vaateid avada vastavalt krundile. Elutuba, esik ja köök moodustavad visuaalse terviku. Avatud planeering võimaldab luua suurema ruumi tunde, kui seda võimaldaks seintega eraldatud ruum. Läbi maani akende tuppa tulev looduse ilu tuletab meile meelde, milleks me üldse korterelamust ära tulime. Vajaduse korral saab elutoast eraldada ka ühe magamistoa, mis sobiks hästi liikumispuudega inimesele. Tualett esiku juures on vajalik eelkõige külalisele. Esiku asukoht on selline, et elutoa tsooni läbimata on võimalik lühimat teed mööda jõuda privaatruumidesse.
Elutoast algav trepp viib teisele korrusele. Ülakorruse tuba sobib hästi kabinetiks või noorematele pereliikmetele. Teisel korrusel paikneb ka kolmest küljest piiratud ja katusega kaetud terrass kaugvaadete nautimiseks. Teisele korrusele saab paigutada ka ventilatsiooniseadmeid.
Magamistoad asuvad külgtiivas. Kahe magamistoa vahele jääb saun, pesemisruum, wc ja koridor, mis on piisavalt suur pesu hooldamiseks. Pesu hooldamise ruumi kasutatakse ka riietusruumina. Riietusruum on ülejäänud koridorist eraldatud kardina või vaheseinaga. Vajaduse korral on võimalik ehitada piki koridori juurde veel magamistube.
Autovarikatuse kõrval paiknevad katlaruum ja ladu, mis mahutab lahedasti muruniitja, mitu jalgratast, suusad ja palju muud säärast.

4. KONSTRUKTSIOONID

Hoone valmistatakse puitkilpidest tehaseliselt. Katusetalad toetuvad seinapostidele. Soojustuseks kasutatakse kivivilla puitkandjate vahel, lisasoojustus paigutatakse välispiirde sisepinda metall-lattidega kipsplaadi taha. Välispiire on väljastpoolt tuuletõkkega ja tuulutatav. Tagatakse normist kõrgem soojapidavus. Alumise korruse põrand rajatakse puitlaagidele, pesemisruumide põrand otse betoonalusele. Kõik põrandad soojustatakse. Vahelae kandjateks – puittalad. Katuslae kandjad – liimpuidust ematalad, puittalad, puidust sõrestikfermid. Põrandaküte – vastavalt sooviavaldusele.
Normaalse pinnase puhul toetub hoone plaatvundamendile. Sisetrepp valmistatakse puidust. Elutoa maani aknad on puitraamiga, ülejäänud aknad on plastikaknad. Akna klaas – kahekordne pakettaken, millest üks klaas on selektiivklaas.

5. VÄLISVIIMISTLUS

Põhiliseks seinakatte materjaliks on värvitud puit. Kasutatakse suure vastupidavuse ja hea nakkega värve, mille põhikomponendiks on õli. Voodrilaudade tagune tuulutus tagab pika ea. Lamekatuste kattematerjaliks on polümeerse lisandiga (SBS) ruberoid. Kaldkatus kaetakse tahvelplekiga.

6. SISEVIIMISTLUS

Seinte ja lagede sisepinnad värvitakse heledaks pestava lateksvärviga. Põrandate peamiseks viimistlusmaterjaliks on kavandatud linoleum ja PVC. WC-des, pesemisruumides ja leiliruumi põrandal on keraamiline plaat. Leiliruum kaetakse haavapuuga.
Vajaduse korral kasutakse ka muid viimistlusmaterjale.

Pildid

 • VUNDAMENT – standardvundament soojustatud r/betoonist valatud plaatvundament koos korruse kanalisatsiooni- ja veetorustikuga. Vundamendi mooduli kõrgus 40 cm ja killustiktäide 15 cm.
 • VÄLISSEINA ELEMENDID – viimistlus “VIVACOLOR”, voodrilaud min. 18mm, õhuvahe 2x25mm, tuuletõkeplaat 12mm, kandev puitkarkass 50x150mm, lisaks elementide vahede ja tuulekasti värvitud voodrilauad.
 • KAARED, FERMID, VAHELAETALAD, SARIKAD ja PUITPOSTID ning METALLKONSTRUKTSIOONID.

 • PAKETT A +
 • MAJAELEMENDID ning PAIGALDUS ja TRANSPORT
 • KATUS JA KATUSLAGI – katusekate SBS rullkate, kaldkatus trapetsprofiil plekk, katusekandja puittalad ja fermid. Tuulekastid kaetud laudisega ja viimistletud.
 • AKNAD, UKSED – valged plastikraamiga klaaspakett (3K4sel/Ar) aknad ja terrassi uks.
 • EHITUSTÖÖD

 • PAKETT B +
 • KATUS JA KATUSLAGI – Katuslae villsoojustus 275 mm, aurutõke, metallroovil kipskartongplaat 13 mm. Katuslae horisontaalosa villsoojustus 400 mm, aurutõke, metallroovil kipskartongplaat 13 mm.
 • VÄLISSEINAD – villsoojustus 150 mm + hor. puitroov 50×50 mm, villsoojustus 50 mm + metallkarkass 42 mm + villsoojustus 50 mm, kipskartongplaat 13 mm.
 • SISESEINAD – metallkarkass 66 mm, heliisolatsioon villsoojustus 66 mm, kipskartongplaat 13 mm.
 • VAHELAGI – puitlaastplaat 22 mm, metallroov MP27, vill heliisolatsioon 30 mm, kipskartongplaat 13 mm.
 • TREPP – valmistatakse metallkonstruktsioonid + ajutised trepiastmed.
 • VESI JA KANALISATSIOON – majasisesed plastalumiinium või PVC kanalisatsiooni- ja veetorustikud paigaldatud. Vee väljavõtetele paigaldatud kuulkraanid ning veemõõtja konsool.
 • ELEKTRITÖÖD – majasisesed elektritööd: seintesisesed elektrijuhtmed, harukarbid ja elektrikilp, ühendatud vastavalt tellitud elektriprojektile. Paigaldatud majaväline maandus.
 • KATUSETÖÖD ja SADEVEED – paigaldatakse vihmaveerennid ja -torud.
 • AUTOVARJUALUNE – tasandatud killustikalus, SBS katusekate, metallkonstruktsioonid viimistletud.

 • PAKETT C + SISEVIIMISTLUSTÖÖD
 • SISEUKSED – valged sileuksed ja valged käepidemed.
 • VÄLISUKS – Haapsalu Uksetehase klaasitud uks EKO (valge peits). Välisukse lukk maksumusega 70€ ja kroomitud käepidemed.
 • VAHELAGI – laminaatparkett hinnaga 8 €/m², aluskate, heliisolatsioon – “standardplaat” 12 mm, kipskartongplaat pahteldatud ja värvitud 2x akrüüllateksiga.
 • PÕRAND I KORRUS – vastavalt projektile valatud betoonvalu. Viimistlus keraamiliste plaatidega 8 €/m²või laminaatparketiga 8 €/m². Põrandaküte lisamaksumusena.
 • WC ja PESURUUM I KORRUSEL – lae ja seinte kipskartongplaat pahteldatud ja töödeldud niiskustõkkega. Ülemine osa seinast ja lagi värvitud niiskuskindla värviga, alumine osa põrandast kõrguseni 195 cm keraamiline plaat hinnaga 8 €/m². Põrandal keraamiline plaat hinnaga 8 €/m².
 • TOAD, ESIK, TREPIHALL JA MUUD ÜLEJÄÄNUD RUUMID – laed ja seinad pahteldatud ja värvitud 2x akrüüllateks. Tapeedi puhul seintel lisandub üldmaksumusele tapeedi maksumus. Põranda MDF piirdeliistud paigaldatud.
 • TREPP – Liimpuidust trepiastmed paigaldatud ja lakitud 3 korda. Põrandaliistud paigaldatud.
 • ELEKTRITÖÖD – kütteseade + II korruse põrandaküte lisamaksumusena, paigaldatakse elektriventilaatorid vastavalt standardprojektile. Paigaldatakse lülitid, pistikupesad ja nende katted. Teostatakse kontrollmõõtmised ja koostatakse mõõdistusakt.
 • SAUN – paigaldatakse lava ja elektrikeris.